NOĆ MUZEJA: S LUPINOM protiv socijalne isključenosti,
29. siječnja 2016., od 18:00 do 1:00 h

S LUPINOM protiv socijalne isključenosti

Stephan Lupino ponovo skreće pozornost, ovaj put na pravičnost i jednakost, svojim novim umjetnički izričajem koji naziva – lupinizam.

Tiflološki muzej predstavlja Stephana Lupina – osebujnog, karizmatičnog i svestranog umjetnika dobra srca. U Noći muzeja otvarena je izložba reljefnih slika, skulptura i fotografija, kojima Lupino šokira te tako pokušava utjecati na razbijanje tabua i predrasuda. Izložba je prilagođena osobama oštećena vida.

Ideju ravnopravnosti i tolerancije prigodnim će koncertom podržati još jedna iznimna umjetnica – Zdenka Kovačiček.

Ako nam se želite pridružiti u Noći muzeja kako bismo zajedno promicali ideju boljeg i pravednijeg svijeta, dobrodošli! Budite socijalno osviješteni!

Program:

18:00  i 19:00 h – radionice

Prevedite arhaični jezik 19.st. kojim je govorio Vinko Bek, utemeljitelj Hrvatskog sljepačkog muzeja, privatne zbirke iz koje je izrastao Tiflološki muzej.

Pročitaj isječke iz starih časopisa i prevedi ih u duhu današnjeg jezika!

21:00 h – otvorenje izložbe Lupinizam ili socijalna osviještenost

u sklopu izložbe, nakon otvorenja koncert – Zdenka Kovačiček, na gitari u pratnji glazbenik Branko Bogunović Pif

Nakon službenog otvorenja izložbe, posjetitelji će imati mogućnost pozirati na skulpturiranom stolcu Stephana Lupina, uz mogućnost da ih on osobno fotografira njihovim mobitelima. Nastavno na performans, posjetitelji će sva događanja moći pratiti na društvenim mrežama Tiflološkog muzeja te putem Instagrama kreirati virtualnu izložbu. Nakon Noći muzeja prema odabiru fotografija, koji će izvršiti Lupino, postavit ćemo malu prigodnu izložbu u prostoru Muzeja.
Informacije o izložbi bit će objavljene na muzejskim mrežnim i društvenim stranicama.

Svi posjetitelji tijekom trajanja Noći muzeja mogu besplatno razgledati stalni postav muzeja.

Foto: Renato Vukić