TIFLOLOŠKI MUZEJ RASPISUJE NAGRADNI NATJEČAJ ZA NAJBOLJU KRATKU PRIČU, 1.7. - 31.8.2016.

Na natječaj se mogu prijaviti slijepi i slabovidni državljani Republike Hrvatske.

Natjecati se mogu osobe u konkurenciji mladih do 18. godine i odrasli od navršene 18. godine života.

Autori uz priču obavezno trebaju napisati svoje puno ime i prezime, telefon i adresu, po mogućnosti i e-mail adresu, te poslati kratki životopis.

Prosudbeno povjerenstvo čine tri člana: Edo Popović, Ivica Prtenjača i Roman Simić.

Radovi ne smiju biti duži od 9.000 znakova (s razmacima), a svaki autor može se natjecati samo s jednim tekstom. Radovi ne smiju biti objavljivani niti uzeti iz već postojeće prozne cjeline. Tema je slobodna.

Priče moraju biti napisane na hrvatskom jeziku.

Radovi se šalju na Brailleovom pismu i po mogućnosti u digitalnom zapisu na CD-u.

Adresa:  Tiflološki muzej
                Šenoina 34/III
                Za natječaj „Kratka priča“

Natječaj je otvoren od 1. srpnja do 31. kolovoza 2016.

Dodjeljuju se nagrade za prva tri plasirana mjesta u kategoriji mladih i prva tri plasirana mjesta u kategoriji odraslih.

1.    nagrada – 1500 kn
2.    nagrada – 1000 kn
3.    nagrada –   500 kn

Radovi odabrani od strane povjerenstva bit će po završetku natječaja objavljeni u časopisima Vidici i Riječ slijepih te će ući u fond knjižnice kao posudbeni primjerak na Brailleovom pismu ili u audio izdanju.

Osoba za kontakt:

Nevenka Ćosić, tel. 01 4811101       ncosic@tifloloskimuzej.hr