Izložba Uoči umjetnost, 13.10.2016.

Povodom Dana bijelog štapa u Tiflološkom muzeju otvarena je izložba Uoči umjetnost. Izložba će biti otvorena do 1.12.2016.

U godini kada Hrvatski savez slijepih obilježava sedamdeseti rođendan, a povodom Dana bijelog štapa, Tiflološki muzej okuplja srodne institucije koje skrbe i obogaćuju život slijepih i slabovidnih u zajednički projekt pod nazivom Smotra slijepih umjetnika. Izložbom Uoči umjetnost želimo pokazati kako stvaranje umjetnosti i uživanje u njoj nije privilegija samo onih koji vide i čuju jer svaki čovjek u sebi krije neki oblik kreativnog potencijala.

Ovom izložbom predstavljamo glazbeno, scensko, likovno i literarno stvaralaštvo naših slijepih i slabovidnih sugrađana, koji svojim osebujnim umjetničkim izričajem obogaćuju naš svijet i podsjećaju nas kako umjetnost ne poznaje ni granice ni prepreke.