Izložba: Daske koje (Novi) život znače, 5.10.2017.

Izložbom Daske koje (Novi) život znače predstavljamo najstarije  kazalište u svijetu u kojem  slijepi i slabovidni glumci ostvaruju svoje nadahnjujuće glumačke kreacije.

Gotovo sedamdeset godina jedinstveno i originalno Kazalište slijepih i slabovidnih „Novi život“ svojim umjetničkim izričajem i entuzijazmom promiče granice mogućeg. Izvode raznolik repertoar različitih žanrova od komedije dell’arte, antičke tragedije, nadrealizma, moderne drame, plesa do dječjih predstava. Puni entuzijazma i životne radosti nižu velike uspjehe i prkose predrasudama. Nakon godina velikih uspjeha i stalnog napretka ostaje gorak okus zbog činjenice da ovom kazalištu nepravedno nije formalno priznat status kazališta što mu administrativno zatvara mnoga vrata te ga čini nekonkurentnim na otvorenom kulturnom tržištu.

Foto: Renato Vukić