Održano predavanje dr. sc. Thomasa Kadora

Profesor dr. sc. Thomas Kador, University College London, u organizaciji Tiflološkog muzeja i Medicinskog fakulteta održao je 8. studenog u prostoru Zavoda za patologiju predavanje i radionicu pod nazivom “Muzejski predmeti za zdravlje i učenje”. Također, u prostoru Tiflološkog muzeja 9. studenog održao je radionicu pod nazivom “Snaga dodira: objektno učenje i taktilni susreti”. Tema predavanja temeljila se na prezentaciji teorije predmetnog učenja te primjerima interpretacije u praksi. Radionice su uključivale praktično iskustvo sudionika koji su interpretirali različite muzejske predmete, na Medicinskom fakultetu to su bili patološki preparati, dok se u Tiflološkom muzeju interpretirala umjetnost slijepih osoba te predmeti iz oftalmološke zbirke.

Thomas Kador