Noć muzeja - programiranje i robotika

Želite li naučiti nešto novo o programiranju i tehnologiji? Želite li naučiti kako konstruirati strujni krug ili upravljati svojim robotom? Želite li naučiti nešto o eTekstilu i nosivoj tehnologiji?
Dođite u Tiflološki muzej 1.2.2019. godine u vremenu od 18:00 do 01:00 i pridružite se bogatom programu koji smo osmislili i priredili za Vas!

Tiflološki muzej osmislio je program u Noći muzeja pod nazivom: Programiranje i robotika Osim stalnog postava, što podrazumijeva Tamnu sobu, radionice na brajici i dr. posjetitelji će u Tiflološkom muzeju moći sudjelovati u zanimljivim programima koje smo priredili posebno za našu publiku u Noći muzeja.

Video o Noći muzeja 2019. u Tiflološkom muzeju:

18:00 - 19.30 Radionica za djecu “Strujni krug - sastavi sovicu koja svijetli”
18:00 - 19:30 Radionica za djecu “E-šaranje”
20:00 - 21:30 Igraonica “Upravljaj robotom - STEMI”
20:00 - 21:30 Radionica za djecu “Slijedi me - nauči programirati i pokreni svoj prvi mBot robot“ (10-14 godina) / Prijava na radionicu:

ikurtovic(at)tifloloskimuzej.hr ili +385 01 6399 415

21:30 - 23:00 Radionica za mlade “Micro:bit - nauči programirati tekst na brajici” (12-18 godina) / Prijava na radionicu:

ikurtovic(at)tifloloskimuzej.hr ili +385 01 6399 415

23:00 - 24:00 Predavanje “eTekstil i nosiva tehnologija”
18:00 - 01:00 Radionica pisanja brajice “Točka, točka, točkica”
18:00 - 01:00 Stalni postav - Tamna soba...

Za posjetitelje će biti organiziran nagradni kviz o Tiflološkom muzeju.

Opis aktivnosti

Radionica za djecu “Strujni krug - sastavi sovicu koja svijetli” Na radionici će posjetitelji naučiti kako od drvene ploče, baterije i strujnog kruga sastaviti sovicu kojoj će svijetliti oči. Svaki posjetitelj koji pristupi radionici, sovicu može zadržati kao suvenir.

Radionica za djecu “E-šaranje” E-šaranje je radionica na kojoj posjetitelji pomoću elektromotora, drvene ploče i flomastera izrađuju uređaj za šaranje. Uređajem se mogu iscrtati kružnice na papiru te se isti po završetku izrade može odnijeti kući.

Igraonica “Upravljaj robotom - STEMI” Na igraonici posjetitelji mogu naučiti kako upravljati STEMI robotom koji se kreće i ponaša poput živog bića.

Radionica za djecu “Slijedi me - nauči programirati i pokreni svoj prvi mBot robot“ (10-14 godina) Sudionici radionice će naučiti programirati robota koji se kreće po iscrtanoj stazi. Ultrazvučni senzor koji je smješten u tijelo robota omogućit će čitanje udaljenosti, a samim time i izbjegavanje prepreka prilikom kretanja.

Radionica za mlade “Micro:bit - nauči programirati tekst na brajici” (12-18 godina) Na radionici će sudionici naučiti osnove programiranja na micro:bit uređajima. Osim osnova programiranja, sudionici će naučiti nešto više o brajevom pismu tako što će na micro:bit-u ispisivati slova i brojeve sastavljene od točkica.

Predavanje “eTekstil i nosiva tehnologija” Predavanje će predstaviti povijesni razvoj upotrebe tehnologije kroz dizajnerske objekte, umjetničke instalacije i modu. Posjetitelji će se iz tehnološke perspektive upoznati s hakiranjem odjeće te će između ostalog naučiti na koji način koristiti nosivu tehnologiju kao medicinsko pomagalo.

Radionica pisanja brajice “Točka, točka, točkica” Posjetitelji na radionici mogu naučiti kako pisati brajicom pomoću tablice i šila.

Stalni postav - Tamna soba... Stalni je postav mjesto gdje možete naučiti nešto više o začetcima institucionalne brige za slijepe osobe s naglaskom na Zemaljski zavod za odgoj slijepe djece. Zatim, možete naučiti nešto o razvoju pisma i pogledati likovne radove slijepih umjetnika. Tamna soba dio je stalnog postava Tiflološkog muzeja. Ulaskom u Tamnu sobu posjetitelji se nalaze u potpunom mraku te koriste svoja osjetila kako bi primili informacije iz okoline.

Noć muzeja 2019.

Foto i izrada GIFa: R. Vukić.